Zdroje léčivých energií


Obrat v léčení energiemi nastal v roce 1989, kdy se na naše území dostala nová léčitelská metoda zvaná REIKI. V ojedinělých případech se tato metoda mohla dostat do republiky i o rok či dva dříve. Tato metoda nastavila podstatně jiné principy, než byly dosud všeobecně známé.


Zásadní a odlišný moment byl v předávání léčitelské energie léčitelem směrem k nemocnému. Léčitel již neléčil svojí energií, jak to bylo doposud, ale přijímal energii z nebe, z kosmu nebo od Boha. Je zcela jedno jak to pojmenujeme nebo jak to cítíme. Zkrátka, nebyla to energie léčitele, ale byla to léčebná energie z kosmu. Léčitel byl pouze kanálem, kterým tato energie procházela. To mělo, a dodnes má jednu velikou výhodu, že při praktikování metody Reiki, můžeme působit na nemocného, ale protože to není naše energie, tak můžeme s ní působit i na sebe, což v dřívějších dobách u senzibilních léčitelů nešlo. Toto nové používání energie se přeneslo i do dalších léčitelských metod.


Další podstatná věc je, že senzibil v dřívějších dobách, tak i dnes, musel mít dar od Boha, aby disponoval léčivou energií. Naopak léčení Reiki se dá naučit a je to metoda pro všechny.


Pro mě podstatná věc a daleko důležitější než dispozice k ovládání energie je zabezpečení rukou, aby nový léčitel na sebe nestáhl nějakou nemoc.


Pokud by se jednalo například o bolest v kříži a léčitel by pracoval bez zabezpečení rukou, tak může dojít k přenesení nemoci na léčitele a potom trvá zhruba 14 dní, než to léčitel za nemocného, jak se říká, rozchodí. Asi za 14 dní bude zase léčitel v pořádku, protože jeho imunita si ve zdravém těle s pacientovou nemocí poradí. Toto se ale zásadně tak nedělá. Musíme mít ale na paměti, že nejsou jenom tyto drobné nemoci, ale existuje také např. rakovina a jiné závažné nemoci, ze kterých by se léčitel dostávat určitě docela těžko.


Další rozdíl mezi senzibilem, který dává energii ze sebe a léčitelem, který praktikuje např. Reiki je, že senzibil za jeden den může léčit tolik lidí, na kolik mu stačí jeho energie. Jsou známé případy, že u špičkových senzibilů se jednalo až o 50 nemocných za den. Potom si takový senzibil musel přes noc svoji energii doplnit a druhý den mohl pokračovat. Jiný senzibil, který měl slabší dispozice, vyléčil jednoho nebo dva lidi a ten den musel skončit, protože prostě mu jeho energie došla.


Léčitel, který pracuje s energii Reiki má energii nevyčerpatelnou, působí jako kanál při předávání energie z kosmu do nemocného. Průchodem energie přes léčitelovo tělo, naopak tato energie ještě posílí i léčitele.


Při provozování léčení senzibilem mohlo v ojedinělých případech docházet k ovlivňování pacienta jeho egem. To je v Reiki zcela nemožné, protože pacient dostává Boží energii, která léčitelem jenom prochází.


Toto pojetí v léčitelství, s využívání energie z kosmu se přenáší i do dalších léčitelských metod. Jiným způsobem se dnes léčí pouze výjimečně nebo ve specifických případech.

4 komentáře u Zdroje léčivých energií

 1. zi.ja napsal:

  Bez komentáře, děkuji, Honza

 2. Aneta napsal:

  Je mi 16 let a ještě jsem toho mnoho nezažila ale o této metodě „léčení“ jsem slyšela četla mnoho. S mnohými z vás se shodneme na tom, že tato metoda je od satana. Žádná vesmírná energie neexistuje. Je to jenom způsob jak se satan chce napodobit Ježíši Kristu, který má moc uzdravovat, jako jeden z mála. Je to všechno brutálně zvrácený, satan sice uzdravuje, ale není to zadarmo. Může způsobit neplodnost, nemoci, tragédie v rodině, která toto vykonává a prakticky se satanu odevzdává — lidi probuďte se !!!

 3. zi.ja napsal:

  Boží síla, Vesmírná síla, Kosmická síla, Prasíla, Magnetizmus a další, je v podstatě jedno a to samé, jenom to je jinak pojmenované. K těmto silám se vážou zákony, které od dávnověku do dnešního dne platí stále stejně. V ezoterice je vše možné a věci, které neznáme nebo jsme o nich ještě neslyšely, tak to neznamená, že neexistují. O magnetizmu, který můžeme brát jako jeden z pojmů se zmiňují autorské veličiny jako Prof. Dr. Cyron Damon, František Bardon, který je mimochodem mým největším posmrtným učitelem a vzorem, jakož i Břetislav Kafka z Červeného Kostelce, se kterým jsem se několikrát osobně setkal, dále jeho kamarád, lidový léčitel Josef Prouza z Batňovic, vynikající člověk a spolužák mojí babičky. Z novější éry Jaroslav Erben, který byl zase můj spolužák a mnoho dalších autorů, které znám pouze z literatury a o magnetizmu pojednávali a pracovali s ním. Samozřejmě síly a zákony kolem magnetizmu platily a platí dodnes, dájí se využít a využívají se.
  Přeji hodně zdraví a světlo v duši. Honza

 4. Jan Johann Jaroslav Miška napsal:

  Dobrý den. Váš článeček o léčení energií je zavádějící. Nemusíte si přešíst mé knihy o energii (Zpověď druida, Magická prasíla, Hledání prasíly a Tajemství prasíly 1 a 2, i když se právě v té poslední dozvíte o jakou energii vlastně jde. Méně Vám řeknou knihy Kočího a Sezemského. Ale přesto se v nich čtenáři alespoň dozvědí, že jde o energii magnetickou. I když, jak jsem již uvedl, toto tvrzení není zcela přesné.

Napsat komentář