Reiki


reikihandsommReikije léčebná metoda používaná Tibeťany po tisíce let. Slovo Reiki je složeno ze dvou japonských slov. Rei popisuje univerzální nekonečný aspekt této energie. Ki je vitální životní síla, energie, která je součástí všech živých bytostí. Reiki je velmi jednoduchá a přirozená léčebná metoda, kterou dokážeme univerzální životní energii přenášet. Jakmile je člověk jednou otevřen tomu, aby se stal „kanálem“ pro Reiki, koncentrovaná životní energie bude plynout jeho rukama sama od sebe. Tato schopnost mu zůstává navždycky.

Reiki zasahuje všechny roviny existence a uvádí tyto různé roviny do stavu rovnováhy. Vy jste pouze kanálem pro tuto energii, protože když položíte na někoho své ruce, není to vaše omezená energie, která jimi prochází, ale energie univerzální. Reiki je chytrá energie, která sama projde k tělesné oblasti, která potřebuje léčení. Je to energie, která je nadána větší moudrostí, než je naše vlastní a sama pozná kde, jak a do jaké míry ji pacient potřebuje.

Vlastnosti Reiki:

  • Podporuje přirozenou schopnost těla se léčit.bez názvu
  • Vitalizuje jak tělo, tak duši pacienta i léčitele.
  • Obnovuje duševní rovnováhu a mentální pohodu.
  • Funguje na všech rovinách, mentální, duchovní a fyzické.
  • Vyvažuje tělesné energie.
  • Uvolňuje blokovanou energii a napomáhá totální relaxaci.
  • Čistí tělo od jedů.
  • Přizpůsobuje se potřebám příjemce.
  • Je účinná pro lidi, zvířata a rostliny.
  • Je to velmi příjemná, celostní léčebná metoda.


Léčebná metoda Reiki byla pro civilizovaný svět znovu objevena Japoncem Dr. Mikao Usuim ve druhé polovině devatenáctého století.

Jsme naživu proto, že námi protéká životní energie, která probíhá tělem po liniích zvaných meridiány. Také probíhá kolem nás v energetickém poli zvaném aura. Do těla se dostává čakrami, kterými živí orgány a buňky v těle a podporuje je v jejich vitálních funkcích. Když toto plynutí energie je narušeno, způsobuje to snížení funkce jednoho nebo více orgánů a tkání fyzického těla.

Životní energie reaguje na myšlenky a pocity. Naruší se, když přijmeme, buď vědomě nebo nevědomě negativní myšlenky nebo pocity o sobě. Tyto negativní myšlenky a pocity se připoutají k energetickému poli a způsobují narušení v plynutí životní energie. To zmenšuje vitální funkci orgánů a buněk fyzického těla.

Reiki léčí tím, že plyne zasaženými částmi energetického pole ve fyzickém těle a okolo něho, všude, kde jsou negativní myšlenky a pocity připoutány. To způsobí, že se negativní energie rozpadne a zmizí. Takto Reiki čistí, urovnává a léčí energetické cesty a tak umožňuje, aby životní energie mohla plynout zdravým a přirozeným způsobem.

Reiki je přenášeno na žáka Mistrem Reiki a běhen tohoto procesu naladění na vesmírnouimagesCALG0UES energii jsou žákovi otevírány: korunní čakra pro energii Reiki, včetně dalších čaker na těle a čaker na rukou i nohou. Dále je provedeno zapečetění rukou proti stažení negativní energie z pacienta. Po tomto zasvěcení do Reiki započne 21 denní čistící proces sedmi hlavních čaker ve 3 cyklech, 24 hodin na čakru, počínaje kořenovou a postupuje po ostatních čakrách nahoru. To ovlivní fyzické tělo i mysl a pocity. Jedy, jež se v těle nashromáždily za uplynulý život, se uvolní spolu s citovými a myšlenkovými strukturami, jež ztratily svou užitečnost, takže nastává i ozdravný proces žáka.

Po zasvěcení nevznikají v žádném případě jakékoliv duchovní vazby mezi mistrem a žákem. Síla energie, kterou po zasvěcení žák bude disponovat je závislá na jeho otevření korunní čakry, proto záleží na kvalitě Mistra Reiki, který má už za sebou léčitelskou praxi. Při zasvěcení provede Mistr nejen výše popsané úkony, ale předá žákovy i mimosmyslové podměty, které žáka vedou k širšímu poznání. Pokud budeme vlastnit menší dispozice k léčení, čili slabší energii, budeme působit pouze o něco déle na nemocného než člověk, který má dispozice větší. Při dispozicích jaké máme, si můžeme svoji energii neuvěřitelným způsobem zvýšit a to tréninkem. Je to něco podobného jako v atletice.

Když začínáme praktikovat Reiki a ještě toho moc neumíme, tak si můžeme být jisti, že s metodou Reiki nemůžeme nic zkazit a žádnou nemoc zhoršit. Při působení dojde vždy ke zlepšení nemoci nebo k vyléčení. V tomto ohledu je Reiki neocenitelné.

Reiki je tak čistá a výborná metoda, lze ji označit jako jednu z nejlepších léčitelských metod.