Posílení ledvin

Ledviny jsou důležitý orgán, který pomáhá čistit tělo a krev, vylučují z těla nežádoucí zplodiny. Regulují krevní tlak a množství tekutin a minerálů v těle. Močí se tělo zbavuje látek, které tělo již nepotřebuje. Ledviny máme dvě, ale k zachování zdraví stačí jedna ledvina. Kromě toho vytvářejí hormon erytropoetin, který reguluje krvetvorbu a porucha funkce ledvin vede k chudokrevnosti. Regulují krevní tlak a dále mají vliv na stav kostí, protože v těle udržují vápník na optimální hranici.

U mnoha lidí vznikají v ledvinách krystalky, které se obvykle vyloučí ve formě ledvinového písku močí. Pokud jsou větší, jsou to ledvinové kameny, které mohou uvíznout v močové trubici.

To je problém hlavně starších lidí, kteří mají malý příjem tekutin. Ledvinové kameny mohou být podporovány také stravou bohatou na bílkoviny, tvrdou studniční vodou, minerálkou v níž jsou rozpuštěny ve zvýšené míře minerály, infekcemi močových cest nebo chorobami ledvin.

Aby ledvinové kameny nevznikaly, je důležité dbát na to, aby byla moč neustále světlá, aby obsahovala málo minerálních látek a močoviny. Proto se musíme snažit denně vypít asi 2,5 litru tekutin během dne a v tomto případě dostaneme z těla i toxiny, které vyplavíme, a nebudou nám zatěžovat organizmus. Příjem tekutin v  žádném případě nepodceňujte.

Se solí začneme trochu šetřit a přidáme do jídelníčku ovoce a zeleninu. Ledviny také chtějí teplo, tak se chraňte nachlazení.

Bylinné čaje:  K pročištění jsou přeslička rolní. Vrchovatou čajovou lžičku na šálek čaje spaříme asi 3 min a scedíme. Po doušcích pijeme dva šálky denně.

Další podpůrné byliny, které činnost ledvin povzbuzují: list břízy bělokoré, kopřiva dvoudomá, zlatobýl obecný, pampeliška. Nejlepší je přeslička, ale můžeme ji nahradit podle předcházejícího receptu některou z výše uvedených bylin.

2 komentáře u Posílení ledvin

  1. jiri Novy napsal:

    A jeste je mi slabo , tak to asi nebude nejlepsi

  2. jiri Novy napsal:

    Dobry den , jeste jsem se chtel zeptat , kdyz ochlazuji a budu v tom pokracovat , nemuze se stat , ze dojde k nedostatku jangu , tedy budu mit chlad a z chladu nebudu rovnez spat , to si myslim ze nejde , to bych musel mit vnitrni chlad strach , ten zpusobi nespavost . Dekuji jak se spravne nejlepe stravovat ? Diky moc za pomoc , ted z toho chladu zacinam mit trochu prujem .Diky Novy

Napsat komentář