Posílení tlustého střeva

Posílení tlustého střeva

Zdravotní postižení ve formě nemocí jsou přímo závislá na tom, jak se stravujeme. Zdravotní otisk svého těla, máme v tlustém střevu. V tlustém střevu se zneškodňují zbylé toxiny a nepotřebný odpad, které posléze vyjde z těla ven, jako pevná složka. Pojivová tkáň do sebe vsakuje veškerý tekutý odpad, který vrací do ledvin a tato část odpadu se vyloučí přes ledviny močovými cestami z těla ven. Pokud tlusté střevo nepracuje spolehlivě, projevuje se to nadýmáním, bolestí a kručení ve střevech, na páchnoucím dechu, na plících se tvoří hlen, kůže je přetížena toxickými nánosy, na krku a pod paží se tvoří visící polypy. Zanesení tlustého střeva přispívá k tvorbě cyst v prsou a na vaječnících u žen a nádorů na prostatě u mužů. Cysty jsou váčky s tělní tekutinou a nejsou nebezpečné, ale pokud je máme dlouhou dobu, tak v cystě, jako v živném roztoku počnou růst spory plísně, které posléze mohou přejít v rakovinu a metastáze.

Abychom obnovily a zlepšili funkci tlustého střeva, musíme ho vyčistit a normalizovat v něm pH na slabě kyselou reakci. To provedeme různou formou krystýrů, projímadla však dobrá nejsou. Z potravin omezíme tučné maso, čokoládu, bílý cukr, kravské mléko, vejce a do normální stravy zařadíme zvýšenou spotřebu mrkve, zelí, okurek, melounů, dýně, naklíčená pšenice, ořechů a přidáme hlavně pohyb ve formě rychlé chůze nebo běhu.

Bylinné čaje: Při očistných kůrách 2 čajové lžičky ostružinového listí spaříme šálkem vody a po 15 min. scedíme, pijeme ráno na lačno a druhý šále v průběhu dne.

Čaj při střevních potížích a na zlepšení zažívání: Květ heřmánku, plod fenyklu rozrušíme v hmoždíři, nať puškvorce, zeměžluči, řepíku a list ostružiny. Vše smícháme ve stejném poměru, 1 čajová lžička směsi na jeden šálek vody spaříme a po 10 min. scedíme, pijeme 3 x denně.

Účinná Střevní kůra podle Dr.H.R.Clark  k zakoupení  ZDE

Napsat komentář