Vyrovnávání polarizace


Základem léčebné techniky je starodávná léčebná metoda spagyric, která byla převzata od arabských lékařů a zdokonalena a obohacena poznatky převzatými v Číně a Indii. Dobré zdraví záleží na tom, zda si člověk umí udržet rovnováhu energetických sil v těle. Narušené zdraví nám signalizuje, že průtoku energie v těle brání nějaká překážka, kterou musíme najít a odstranit, pokud chceme dospět k vyléčení.


Jde o systém vyrovnávání bioenergie v lidském organizmu. Prostřednictvím pramene životní síly, která přirozeným způsobem proudí našima rukama, můžeme uvolnit nebo vyrovnat bioenergii jiného člověka. Polární terapie vychází z komplexního přístupu ke zdraví a léčbě. To znamená, že se tato metoda zabývá člověkem jako celkem.


Životní síla je forma elektromagnetické energie. Lidé svou životní sílu označovali různými názvy. Může být považována za pulzační bioenergetické pole obklopující lidské tělo. A není to objev posledních let, již Kristus ji nazval Světlem, Rusové ji ve svých výzkumech pojmenovali bioplazmatickou energií, Wilhem Reich mluvil o organické energii. Východní jogíni ji nazývají Prána, Kahuvové zase Mana, Paracelsus ji pojmenoval Mumia, Reichenbach se o ní vyjadřoval jako o Ódické síle. Číňané ji obvykle pojmenovávali jako Chi nebo Ki, alchymistické manuskripta o ní hovoří jako o Vitálním fluidu, Esman ji považuje za Sílu-X, Bruner ji nazval Biokosmickou enegií a Hipokrates jako Vis medicatrix neurosa, což znamená léčivá síla přírody. Má i jiné názvy než: bioenergie, kosmická energie, vitální síla, éter-prostor. Existuje i řada jiných názvů, ale pro usnadnění ji pojmenujeme Životní silou nebo jednoduše Bioenergií.


Životní síla proudí tělem, jakoby se řídila neviditelným oběhem a naplňovala každou buňku, která je na cestě jejího proudění. Toto proudění může být oslabeno a částečně zablokováno různými druhy stresu. Vědomosti, které se týkají akupunktury, obsahují přesnou lokalizaci bodů, které signalizují vznik bioenergetické blokády a pomocí jehel, které do těchto bodů zapíchneme, se blokády uvolní a umožní energii volně proudit. V systému polarity, který vyrovnává bioenergii, používáme místo jehel fyzické i nefyzické techniky doteku a tlaku. To slouží k odeslání energie do celého organizmu za účelem odstranění blokády konkrétních bodů. Tím dosáhneme správného proudění energie a vyrovnání životní síly v celém těle. Tato bioenergie je v těle buď dobře, nebo špatně usměrněná, to dokážeme metodou polarity napravit a usměrnit ji do jejich přirozených cest proudění nebo do správného emocionálního napětí.


Podobně jako Země má svůj severní a jižní pól, tak vše, co se nalézá na naší planetě ve vertikální poloze má svůj kladný náboj nahoře a záporný náboj dole u své základny. To znamená, horní část těla má kladný náboj, chodidla mají záporný náboj. Pravá strana těla je nabita kladně a levá záporně.


Když k sobě přiblížíme kladný a záporný pól magnetu, vznikne síla přitažlivosti mezi póly. Stejně směřujeme energii polarity magnetickým polem podél linií, v níž probíhá životní síla. Jejím úkolem je vyrovnání a vyvážení energetického těla. Energetické blokády, které vznikají v různých částech těla, způsobují destabilizaci rovnováhy bioenergetického pole. Kdo používá metodu polarity, může této rovnováhy dosáhnout prostřednictvím spojení pravé ruky (+) s levou stranou těla (-) a levé ruky (-) s pravou stranou těla (+). Využíváme-li metodu polarity podél linie, která rozděluje pravou a levou část těla, levou ruku je nutné vždy umístit níž, než je ta část těla, která je nabita záporně.


Dále se zde používají manipulační techniky, kde rukama vytvoříme pole mezi kladným a záporným pólem, aby se při manipulaci použil správný typ energie. Používají se při tom tři druhy tlaku: neutrální – uklidňuje a vyrovnává, pozitivní – vytváří pohyb a zahrnuje přímou manipulaci, negativní – používá se k uvolnění blokace a patří k němu poměrně bolestivá manipulace, která proniká hluboko do tkaniv.


Samozřejmě, že k této metodě patří další aktivity, které musíme dodržet, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků v léčení.

2 komentáře u Vyrovnávání polarizace

 1. zi.ja napsal:

  Vyrovnávání polarizace je léčebná metoda podle doktora Randolpha Stona, který se narodil 1890 v Rakousku. Odpověď na Váš dotaz ohledně levé strany těla zní, levou ruku i v tomto případě výše. Všeobecně zde ale nastává jeden problém. V této zmíněné metodě je plusové znaménko vkládáno do pravé ruky, ale podle čínské medicíny je jang, tedy plus, v levé ruce. Ani autoři, kteří se zabývají čínskou medicínou, nejsou v tomto ohledu jednotni. Jeden situuje plus do pravé a jiný do levé ruky. Já osobně vycházím z podkladů autora Vladímíra Ando, kterého pokládám za velkého znalce TČM a ten jednoznačne uvadí plus do levé ruky. Proto při rovnání čaker přes páteř dávám levou ruku nad hlavu a pravou pod zadek. Je to podle makrokosmu, to je příroda, sever je plus a jih minus, tělo tedy na hlavě je také plus a nohy minus. Tím se tělo srovná + hlava a – nohy. V polarizaci ale autor operuje tím, že na plus přikládat mínus, což podle mně není tak ideální. Zdraví Honza

 2. Dana napsal:

  k větě:Využíváme-li metodu polarity podél linie, která rozděluje pravou a levou část těla, levou ruku je nutné vždy umístit níž, než je ta část těla, která je nabita záporně.
  Pokud je levá část těla záporná a levá ruka tedy také, kam se má levá ruka umístit „níže“. když je celá levá část záporně nabitá??Prosím??
  Děkuji
  Dana

Napsat komentář