Prostata

Prostata je pouze mužskou záležitostí. Je to žláza velikosti vlašského ořechu, která se nachází pod močovým měchýřem zespodu mezi nohama. Tato žláza obklopuje močovou trubici a v důsledku hormonálních změn ve věku nad 50 let část prostaty zbytňuje a začnou se projevovat potíže s močení ve formě, častější potřeby močení, slabým proudem, neúplným vyprázdnění močového měchýře, častějším močením především v noci, špatně držíme stoprocentně moč. V důsledku delšího setrvávání moči v močovém měchýři mohou snadněji vznikat záněty močového měchýře i prostaty. Tyto záněty jsou nebezpečné tím, že se mohou rozšířit dále do močových cest a to až do ledvin, kde v krajním případě může dokonce dojít k selhání ledvin.  Prostata je poměrně častá, trpí ji nad 50 % mužů v krizových létech. Proto tyto potíže z neopodstatněného studu nepřehlížejte a řešte je s lékařem.

Ke zdravé životosprávě patří co nejvíce pohybu a vyhýbání se dlouhému sezení. Také jízda na kole může prostatu podráždit. Zbytečně nezadržujete moč a dbejte na pravidelnou stolici. Při zbytňování prostaty si zakupte dýňová semínka, která budete jíst. Léčebná kůra trvá tři měsíce,  jíme ráno a večer dvě polévkové lžíce dýňových loupaných semínek, nebo si na snídani připravíme jednu čajovou lžičku rozemletých lněných semínek, které zamícháme do plnotučného tvarohu.

Bylinné čaje: Nejlepší ze všech bylin na prostatu je vrbovka malokvětá, ať se jedná o zánět nebo v nehorším případě již o začínající rakovinu. Vrchovatou čajovou lžičku vrbovky malokvěté na šálek čaje spaříme horkou vodou, stačí tři minuty a scedíme. Pijeme jeden šálek na hladový život a druhý před večeří. Můžeme pít dlouhodobě.

Pokud špatně dočůráváme a také jako podporu močových cest, si můžeme připravovat čaj z přesličky rolní. Jednu vrchovatou čajovou lžičku přesličky na jeden šálek čaje, tři minuty spaříme a scedíme. Stačí pít jeden šálek čaje denně, můžeme pít také dlouhodobě.

Ke zlepšení stavu prostaty napomáhá užívání zinku v kombinaci s vitamínem A, a selén. Zinek nejvíce obsahují játra, ledvinky, červené maso, semena, ořechy. Dávka zinku by se měla pohybovat mezi 10 – 15 mg denně. Při postižení prostatou je vhodné doplnit zinek i ve formě minerálů. Bohatým zdrojem selénu je česnek.

Doporučujeme E-shop pro-zdraví.net

Napsat komentář