Migrény

Migrény jsou z 80 % doménou žen, tyto nepříjemné stavy bolesti hlavy mnohdy začínají od puberty do 40 až 50 let, kdy se frekvence záchvatů snižují. Kromě genetických vloh mohou migrénu spouštět, psychické přetížení, alkohol, kouření, nedostatek spánku, špatné zažívání, od krční páteře, s příchodem menstruačního cyklu. Trvání záchvatů a jejich počet je individuální.

Nastupují bez ohlášení jako pulzující bodavá nebo tupá bolest, obvykle jen jedné půlky hlavy, která se obvykle rozšíří na celou hlavu. Typické průvodní jevy jsou nevolnost, zvracení, průjem, zvýšené nucení na močení, citlivost na světlo a hluk. Existují i migrény s přechodnými obrnami lícního nervu, poruchami zraku a řeči. Tento nepříjemný stav může trvat až tři dny.

Horká koupel nohou ponořených po kotníky nám pomůže odkrvit roztažené cévy v hlavě a tím nám sníží bolest. Potom si lehněte na tmavé tiché místo a na hlavu si dejte studený obklad. Snížit bolest nám pomůže také masáž krčních obratlů a úponů krčních svalů.

V první řadě si doplníme do organizmu hořčík, který zakoupíme ve formě tablet. Pokud si ho chceme doplnit stravou, obsahují ho nejvíce pšeničné klíčky, pangamin, luštěniny, ořechy, jáhly. Hořčík vrací psychickou rovnováhu i rovnováhu nervové soustavy.

Bylinné čaje:  Při pravidelném pití čaje z řebříčku se můžeme migrény úplně zbavit. Na šálek čaje, vrchovatou čajovou lžičku řebříčku spaříme a scedíme, pijeme jeden šálek denně. Pokud máme čerstvou bylinu, stačí spařit půl minuty, pokud máme sušenou, spaříme minutu. Toto krátké spaření úplně postačí a dá se to pít. Řebříček je bylina na ženské nemoci a má pozitivní účinky na ženské orgány, je dobře vypít čas do času šálek čaje z řebříčku, i když se cítíme zdrávi, protože tím se ženské tělo stabilizuje a gynekologickým problémům se předejde.

Napsat komentář