Karma

Na karmu existuje mnoho názorů a vznikají stále nové a nové. Je to také proto, že pohled na karmu a následné dopady na náš život jsou velice složité a různorodé. Pokusím se tyto věci zjednodušit do těchto několika řádků.


Karma v překladu ze sanskrtu znamená „čin“. Že karma existuje, to se ví již od starověku. Abychom tento karmický zákon lépe pochopily, začneme větou: „Jak jsi zasil, tak také sklidíš“. To znamená, že jak se budeš chovat k lidem na všech rovinách, tak se lidé budou chovat k tobě. Nedělat nikomu to, co by se nelíbilo, aby jiní dělali mě. Je zajímavé, že se přitom nejedná o konkrétní lidi, ale odrazí se to i na lidech, které jsi předtím nikdy neviděl a ani je neznáš. To pro začátek úplně stačí, co pro svoji karmu můžeš okamžitě udělat. Ideální stav je, aby se karmické zatížení blížilo k nule. Pokud bychom to vyjádřili v procentech, tak se zatížení pohybuje mezi 0 – 100 %. Čím vyšší hodnota, tím hůře pro nás a naše potomky. Karma se dá zlepšit pozitivním chováním a odčinit nemocemi, utrpením a nejlépe smrtí, ale na to je vždy dost času. Užívejte si svého života, dokud to jde a snažte se ho co nejvíce prodloužit. Když se ohlédnete do historie, tak čas vyhrazený na náš život je jenom zrnko prachu v dějinách času.


Pravděpodobně největší žijící odborník na karmu je Sergej Lazarev, který na toto téma napsal již 12 knih a rozděluje karmu na tři díly. Podvědomou karmu, která se dá také přeneseně nazvat karmou rodu.  Tato karma rodu v přímé linii se táhne až do 16 kolena zpět. To znamená, že všichni naši předkové vložili do karmy rodu nějakou zátěž, ale také ji některými dobrými skutky a utrpením, a nakonec svojí smrtí očistili. Toto vše na nás působí do podvědomí a ovlivňuje to náš život. Druhá část je karma vědomá, která je vlastně obrázkem našeho současného života a tu si utváříme pouze my sami. A třetí část je karma nadvědomá. Je to víra v Boha, v sebe, a ten skeptik, který nevěří v nic, má tuto část karmy ve vyšších hodnotách. Tyto tři hodnoty vytvářejí naší průměrnou karmu a ta se promítá do našeho života.


Někteří léčitelé v dřívější době postupovali tak, že když k nim přišel člověk s nějakou nemocí, tak se nejprve podívali na jeho karmu a když zjistili, že ji má zatíženou nad 60 %, tak ho poslali domů bez léčení, že si to musí vytrpět nejprve sám. To z dnešního pohledu vidím jako špatný přístup. Léčitel by měl podat pomocnou ruku každému, kdo o to požádá, protože mnohdy se postižený sám nedokáže odrazit ode dna a léčitel by měl takového člověka, jak se říká nastartovat. To se jedná o psychické i fyzické záležitosti.


V dřívější době, například ve středověku, se negativní působení karmy, které jsme my způsobili, vracelo a projevovalo na našich dětech, nebo až na našich vnucích. V dnešní době, kdy se všechny pochody neuvěřitelně zrychlují je tento zpětný dopad již na nás a ojediněle na našich dětech. Říká se tomu energetický zpětný ráz, čili vrací se pozitivní dobro i negativní zlo.

2 komentáře u Karma

  1. zi.ja napsal:

    Schizoafektivní porucha nejčastěji vzniká v průběhu ranné dospělosti a sama zase zaniká v období kolem 30. let. Schizofrenní poruchy jsou spojeny se ztrátou orientace a narušením pozornosti, včetně odchlek v jednání. Vznikají halucinace, tak zvané našeptávání, které může být někdy až paranoidní. Po lékařské stránce se tyto stavy řeší podáváním útlumových tablet, v každém případě stav schizofrenie je velice těžko řešitelný. Z bylinek na tyto stavy je možno použít kopřivu, vrchovatou lžičku kopřivy krátce spaříme horkou vodou a scedíme, takto si během dne připravíme 4 až 6 čálků čaje. Nebo užíváme čajovou směs ze stejného množství kopřivy, řebříčku, přesličky a rdesna ptačího. Na šálek čaje přijde vrchovatá čajová lžička této směsky. Spaříme horkou vodou asi minutu a scedíme. Takto během dne vypijeme asi 8 čálků čaje což odpovádá asi 2 litrům. Protože schizofrenie je psychická záležitost, vzniká u lidí, kteří často mají nadprůměrnou inteligenci a tato porucha je nutí utíkat z našeho normálního světa do světa stínů. Člověk by měl dohonit něco co ztratil nebo zmeškal a tím by dal svůj život opět dopořádku. Je potřeba se naučit rozpoznávat a rozlišovat realitu a svět stínů a naučit se je oddělovat. S pozdravem Honza

  2. jana tydlackova napsal:

    dobry den prosim da se lecit nebo vylecit schizoefektivni porucha dekuji

Napsat komentář