Prána


Léčení pránou je prastará léčebná technika zdokonalená Číňanem Choa Kok Sui žijícím na Filipinách.


Pránické léčení je založeno na struktuře těla, které je složeno, z pohledu prány na dvě části. Viditelné tělo fyzické a neviditelné tělo energetické. Viditelné tělo dobře známe a to neviditelné se nachází kolem fyzického těla, které kopíruje do vzdálenosti přibližně 10 cm a nazývá se také éterickým dvojníkem. Nemoc vzniká v tomto éterickém těle a později se prolne do těla fyzického. Léčitel dokáže nemoc v éterickém těle identifikovat, z éterického těla ji zavčas odstranit a tím nedojde k onemocnění fyzického těla.


Pránické léčení využívá k léčení pránickou energii, která dokáže udržovat naše tělo zdravé. Léčitel dokáže tuto energii vnímat a vysílat ji usměrněnou na nemocného, tím je možno dosáhnout tzv. zázračného léčení.


Existují v podstatě tři hlavní zdroje prány. Sluneční prána, prána vzduchu a prána země.


Sluneční prána je prána slunečního svitu. Oživuje celé tělo a podporuje dobré zdraví. Může být získávána vystavením na slunci, kde příliš dlouhá expozice nebo příliš mnoho prány v tropech může fyzickému tělu uškodit, neboť je velice silná.


Prána obsažená ve vzduchu je nazývána pránou vzduchu. Je absorbována plícemi pomocí dýchání, nebo je také absorbována přímo energetickými centry bioplazmatického těla. Tato energetická centra se nazývají čakry. Větší množství prány vzduchu je možno přijmout pomocí hlubokého pomalého rytmického dýchání. Lidé, kteří absolvovali jistý trénink, ji mohou absorbovat také kožními póry.


Prána obsažená v zemi je nazývána zemní pránou. Ta je absorbována ploskami nohou. To se děje automaticky a nevědomě. Chození naboso zvyšuje množství zemní prány absorbované tělem. Člověk se může naučit vědomě přitahovat více zemní prány ke zvýšení své vitality, dostane větší schopnost udělat více práce a bude jasněji myslet.


Léčitel dokáže pránickou energii vnímat a používat jí na léčení pacientů. Léčení pránou spočívá ve vyčištění postiženého místa od negativní energie a doplnění tohoto místa pránickou energií. Tím dochází k uzdravení.


Předpokladem léčení je zcitlivění rukou léčitele a zvládnutí postupů při léčení. Léčení pránou nelze srovnávat s Reiki, kde nemůžeme nic zkazit, ale při PRÁNĚ si musíme dávat pozor na:

  • Opatrně působit na kojence, nebo se tomu raději vyhnout.
  • Neenergetizovat přímo oči.
  • Neenergetizovat po delší dobu srdce.
  • U kojenců, malých dětí a starších lidí neenergetizovat čakru meng mein. Pozor na těhotné ženy!
  • Neenergetizovat čakru sleziny u kojenců, dětí a u pacietů s vysokým krevním tlakem.
  • Tyto výše uvedené body si může dovolit léčit jenom velmi zkušený léčitel.
  • Rakovina se energetizovat pránickou energií nikdy nesmí. Rakovina se při dostatku pránické energie rozjíždí. Na to velký pozor!!!
  • Při rakovině se pránickou energií jenom čistí postižené místo, a to je velmi účinné.


Vysvětlím jednu podstatnou věc kolem pránické energie, to jsou dovolené v tropech. Člověk, který již zaznamenal jakékoliv postižení svého těla rakovinou, by se měl již tropům do smrti vyhnout. Zde totiž nastane dokonalé očištění celého těla od negativního balastu, který provede u moře slaný vzduch a slaná voda. Tento balast nás paradoxně chrání před pránickou energií a ta se přes něj přímo na tělo tak snadno nedostane. Pokud je tělo očištěno, sluníčko vytváří v tropech velmi silnou pránickou energii a ta, jak je výše uvedeno rakovinu rozjíždí. V takovém případě se člověk vrátí domů z dovolené, a pokud byl člověk po operaci na rakovinu, třeba před několika lety, tak dispozice na toto onemocnění již má. Proto v častých případech může dojít k tomu, že asi po dvou až třech měsících začnou obdobné problémy znovu a to ve zvýšené míře.


Léčení pránou je léčitelská metoda, kterou lze výborně kombinovat s Reiki, je však agresivnější než Reiky. V podstatě je také bezpečná, když se dodržují ustanovení, které k této metodě patří.

Napsat komentář