Okysličíme své tělo

Příčinou většiny případů vzniku rakoviny je nízké okysličení okolních tkání. Nedostatek kyslíku nutí některé buňky hledat náhradní způsob uspokojení svých energetických potřeb. Dojde k přeměně stavu k vypnutí mitochondrií a buňka již není schopna iniciovat svou vlastní smrt a v důsledku toho se buňka stává nesmrtelnou a to je hlavní důvod proč rakovinné buňky představují takový problém. Rakovinné buňky nejsou v tuto chvíli schopny zaniknout. Pokud se nezmění stávající situace, buňky rostou a případně zahltí část nebo celé tělo.
Jeden ze způsobů jak můžeme změnit tento škodlivý proces je, že zvýšíme okysličení v celém těle. Tím nastavíme zpětný efekt a přimějeme buňky, aby se vrátily do normálního stavu a znovu aktivovaly své mitochondrie. Tím se spustí přirozený mechanizmus zániku a rakovinný nádor odumře.
Jedním ze způsobů je přijímání kyslíku přímo. Provádí se to vdechováním kyslíku z kyslíkového kanistru. Tento způsob však vyžaduje opatrnost, protože při větším objemu nadýchaného kyslíku muže vzniknut toxická reakce.
Další způsob je ozónová terapie. Ozón jako takový je nestabilní a rychle se mnění v kyslík. Například v Německu některé kliniky nabízí ozónové terapie, při které se odčerpá pacientova těla krev, nechá se projít ozonátorem a pak je navrácena zpět do jeho těla.
Jednoduší, vhodnější a hlavně levnější způsob je provádět ozónování vody vlastním přístrojem, kdy si připravíme vodu jak k jídlu, tak ke koupeli.
Na okysličování těla je možno použít i peroxid vodíku. Po lékařské stránce jde podat nitrožilně infuzí. Pokud léčíme chronickou nemoc, je to nejlepší způsob.
V domácím použití můžeme peroxid vodíku použít orálně, na pití a k výplachům úst. U 35 % potravinářského peroxidu ho musíme naředit. Začínáme 1 kapkou do sklenice vody a postupně den po dni zvyšujeme z 1 kapky až na 25 kapek. To berme jako horní hranici s tím, že pro některé jedince je již toto množství příliš vysoké a 25 kapek nedosáhnou. U tohoto peroxidu dávejte velký pozor na potřísnění, hrozí popálení.
Existuje také peroxid ve slabším ředění 6 %. U tohoto peroxidu se dávkuje ½ kávové lžičky až 2 lžičky na 4 dcl vody 1 x denně. U peroxidu 3 % se na 4 dcl zvýší dávka peroxidu na dvojnásobné množství.
Abychom se vyhnuli k okysličování tkání pomocí vdechování kyslíku přímo, nebo používání ozónu, nebo používání peroxidu vodíku, můžeme tyto všechny okysličovací metody nahradit fyzickou aktivitou. Vhodná je procházka v rychlejším tempu, plavání nebo zapojíme aktivně horní část těla cvičením jako je Tai Chi, nebo Čchi Kung, který byl speciálně vyvinut na léčbu rakoviny. Toto cvičení není náročné na prostor a lze ho provozovat v podstatě kdekoliv, například v parku.
Protokol Dr.Budwigové, to je metoda zvýšení okysličení, jejíž stoupenci tvrdí, že může pomoci vyléčit až 90 % případů rakoviny. Je to metoda, kde bylo vyzkoumáno, že některé tuky jsou pro tělo velmi blahodárné. Touto metodou se léčí nejen rakovina, ale také artritida a srdeční onemocnění. Aby se kyslík dostal do všech částí těla, musí být transportován krevním hemoglobinem, který však musí být ve zdravém stavu. Aby se do této kondice dostal, slouží pro jeho stav mastné kyseliny omega 3. Je obsažen v rybím tuku, kde je nejdostupnější a lehčeji vstřebatelný, ale při zpracování v těle prochází játry a játra při rakovině jsou oslabena. Zjistila, že lepší je použít omega 3 z lněných semen, která jsou sice méně absorbovatelná, ale vyhýbají se játrům. To provedeme tak, že zajistíme, aby byl lněný olej rozpustný ve vodě. Tím se stane, že je absorbovatelný aniž by musel projít játry. Smícháme kvalitní Lněný olej s kvalitním nízkotučným tvarohem, nebo lehkým přírodním sýrem. Užívá se 6 x denně lžíce standardního lněného oleje smíchaná s jednou nebo dvěma lžícemi tvarohu, přidáme špetku kayenského pepře nebo česneku. Tyto přídavky jsou podle naší chuti, zlepšují účinnost, ale nejsou takzvaně povinné. S tímto protokolem Budwigové by se měla dodržovat vegetariánská dieta a případně se více opalovat. Pokud se rozhodneme pro tento způsob léčby, vyhneme se všem ostatním doplňkům stravy, zejména těm, které obsahují antioxidanty jako je vitamin C, protože to snižuje efektivní léčbu. Šest polévkových lžic lněného oleje denně užívaným tímto způsobem působí léčivě, pokud by toto množství nestačilo, zvýšíme na deset lžic. Jsou doklady o tom, že k uzdravení došlo i v případech nádoru mozku. Také se dá touto metodou významně snížit PSA. Lněná semena patří sama o sobě mezi silné protirakovinné prostředky, proto je dobré je zařadit do stravy i jako prevenci.

Existuje již také řada domácích přístrojů na výrobu O3 – ozónu