Stav pH je důležitý

Několik informací, kterými si přiblížíme znalosti o pH. Nejlépe si vyhledejte na těchto stránkách články: „pH – kyselost a zásaditost organizmu“, „Nemoci z překyseleného organizmu“, „Potlačení kyselosti organizmu“.
Musíme rozlišovat pH hodnoty krve, které jsou poměrně stabilní, udržují se na hodnotách pH 7,4.
Hodnoty těla, kterými se budeme zabývat, se pohybují ve větší odlišnosti. U nich záleží na našem metabolizmu, stravě, fyzické aktivitě a mnoha dalších vlivech. Když pomineme desetinky stupňů pH, které jsou až tak rozhodující, vyvstane skutečnost podle, které se budeme řídit. Proměřil jsem vzorek asi padesáti lidí, náhodně vybraných a zjistil jsem tuto skutečnost. pH nad 7 měla pouze jedna paní, pH v rozmezí 6,5 – 7,0 mělo asi 5 lidí z celkového počtu. Nejčastější hodnota byla od 6,5 do 5,0 u ostatních. Ti, kteří vykazovali hodnoty, kolem 5,0 případně o maličko výše si již stěžovali na některé nemoci spojené s kyselostí organizmu a u třech onkologicky nemocných pacientů byla kyselost kolem 3,0 pH. Je jasné, že na objektivní poznání je padesát proměřených lidí málo, ale na orientační náhled to stačí. Pokud v těle funguje normálně metabolický systém a tělesné pH udržuje v oblasti neutrálu, tj. pH 7, tak rakoviny nemá šanci. Rakovinné buňky si nejvíce libují v kyselém prostředí.
Klíčovou charakteristikou jsou zdravé tkáně a její dostatečné okysličení, což jsme již probrali. Čím lepší okysličení, tím lepší stav pH k neutrálu, což je pH 7.
Míra kyselosti. Nejlepší stav pro tělo je, kolem pH 7,0 buď mírně nad, nebo mírně pod. U člověka, který není zcela zdráv, se zvyšuje kyselost podle závažnosti problému.
Rakovinné buňky si dovedou své prostředí sami okyselovat a to produkcí kyseliny mléčné, což představuje pro tělo velkou zátěž a začíná boj se tohoto nepříznivého stavu zbavit. Pokud se chceme uzdravit, musíme najít způsob navrácení tělesné reakce zpět k neutrálním hodnotám tj. pH 7,0.
Jedním z opatření je dieta ve formě vegetariánské stravy, zvláště v syrové zelenině a ovoci. Vyhnout se masu,mléčným výrobkům, cukrům, které jsou kyselinotvorné.
Ovoce jako je pomeranč nebo citron mají na tělo zásadotvorný vliv, ač nám to připadá nelogické, protože kyselina citronová je kyselá, ale po přejití zažívacím traktem působí zásadotvorně. Dnes jsou popsány a zpracovány rakovinné diety, podobného typu, s využitím kyseliny citronové, které lze dohledat na internetu.
Velmi vhodný alkalizující prostředek je jablečný ocet. Denně si dopřejte jednu nebo dvě lžičky jablečného octa do sklenice vody. Mám to vyzkoušeno na sobě jako prevenci s následným měřením pH. Opravdu se mi začalo pH zlepšovat k neutrálu a tělo lépe funguje.
Zelené doplňky potravin v práškovém stavu. Vyrobíme si z nich nápoje z mladého ječmene, chorelly atd. Některé druhy mohou mít až 40 i více ingrediencí.
Můžeme použít také lžičku jedle sody do sklenice vody před spaním, nebo, sodu v kombinaci s javorovým sirupem, což představuje pro rakovinné buňky zkázu. Jak hltají cukr ze sirupu, je sním vtažena do jádra rakovinné buňky i sody, která je zásaditá a rakovinné buňky v tomto nepříznivém prostředí zevnitř hynou. Podle závažnosti problému můžeme sodu s javorovým sirupem použít i tři krát denně e v době jídla nebo krátce po jídle, ale mezi jídlem, protože soda neutralizuje kyselé trávicí enzymy v žaludku a tím zatěžuje trávení. Pokud je to možné, tak se snažíme dostat sodu co nejblíže rakovinnému nádoru, například při rakovině děložního čípku děláme výplachy, nebo injekční cestou při rakovině prsu. Rakovinu lze poměrně úspěšně léčit pětiprocentním roztokem jedlé sody podaným injekčně do blízkosti nádoru.
I opalování přispívá k vyšší zásaditosti organizmu.
Doporučuje se pít alkalickou ionizovanou vodu. Pro tento účel se prodává ionizační zařízení, které lze snadno nainstalovat na vodovodní zařízení. Tělo obsahuje 70 až 80 % vody a pokud se nám podaří přeměnit tuto vodu na zásaditou, tak se pod jejím vlivem přemění i tělesné tkáně na zásaditou reakci.
Chlorid cesný vykazuje velmi silné alkalizující účinky a je to jeden z extrémnějších způsobů jak vytvořit zásadité prostředí v těla a hlavně tato reakce z kyselého na zásadité proběhne rychle. Touto metodou otočíme nepříznivou kyselou reakci těla až na 8 pH. Tato hodnota pH představuje pro rakovinné buňky smrtelné prostředí. Chlorid cesný je látka, kterou snadno a přednostně rakovinné buňky absorbují. Důvod je ten, že napodobují draslík. Chlorid však může být nebezpečný v tom, že vede k nedostatku draslíku, protože draslík napodobuje, proto musíme draslík doplňovat a pečlivě pozorovat jeho množství. Při malém i velkém množství draslíku to má dopad na správnou funkci srdce. Obecně pro průměrného člověka je nutné doplnění kolem 3 g denně rozdělených do několika dávek. Hladina draslíku se dá měřit. Při splnění této podmínky je césium relativně bezpečné, ne příliš drahé a efektivní. Při užití dochází k zneškodnění rakovinných buněk a výraznému zpomalení jejich růstu. Tuto metodu je nejlépe provádět pod dohledem lékaře. Také velmi důležité je, že chlorid cesný neutralizuje toxický odpad, jenž začne vznikat odumíráním nádoru. Cesium můžeme použít při jakékoliv terapii, protože nám pomáhá odstraňovat z těla toxický odpad. Je známo, že někteří pacienti umřeli proto, že terapie odstranění nádoru byla příliš účinná, tělo se nestačilo souběžně zbavovat toxického odpadu v průběhu léčby a pacienti zemřeli na otravu toxickým odpadem. Minimální doporučená dávka césia je 3 grany za den. Menší množství by mohlo mít opačný účinek a podpořit nádorové bujení. Proto je lepší užívat 6 až 10 gramů césia denně. Toto množství můžeme užívat bez obav, protože případná toxicita césia je až na 100 a více gramech denně. Společně s césiem užíváme vitamin C (5 – 10 gramů), vitamin A (100, 000 i. u), zinek (50 mg), draslík (3 gramy). Prospěšné je také magnézium (1 gram) jelikož udržuje rovnováhu mezi sodíkem draslíkem v těle. Doplňky stravy bereme dále ještě 3 měsíce poté, co přestaneme přijímat césium, protože ještě tak dlouho zůstává césum v těle a výrazně snižuje hladinu draslíku. Případné vedlejší účinky se projevují jako nevolnost, průjem, pocení, pálení kolem rtů a mohou se objevit problémy v souvislosti s přebytkem kyseliny močové. Také se mohou projevit souvislosti s rozpadem nádoru. Jde o to jak je veliký a kde se nachází, projevy jsou podobné chřipce. K zefektivnění léčby a minimalizování vedlejších účinků při použití chloridu cesného se doporučuje tento kombinovat také s laetrinem (B 17).

…. některé produkty na potlačení kyselosti