Květní pyl

Vlastnosti pylu jsou z lékařského hlediska prozkoumány a mnohé jeho součásti, např. rutin působí na zvyšování odolnosti stěn kapilár a zlepšuje srdeční činnost. Při užívání pylu jakékoliv onemocnění po krátké době slábne nebo mizí. V přírodní léčbě i prevenci má pyl mimořádné postavení. Analýzou bylo zjištěno, že pyl obsahuje širokou škálu prvků. Jsou to sodík, draslík, nikl, titan, vanad, chrom, fosfor, zirkon, berylium, bor, zinek, olovo, stříbro, arzen, cín, helium, stroncium, barium, uran, křemík, hliník, mangan, hořčík, molybden, měď, vápník, železo.

Dále obsahuje všechny základní látky pro stavbu, rozvoj a existenci živého organizmu. Bílkoviny, tuky, uhlovodíky, vitamíny, aminokyseliny, glukozid, antibiotika, stimulátor růstu a jiné.

Běžně v obchodě je k dostání tzv. rouskový pyl, který je tvořen malými pestrobarevnými zrníčky. Pro další použití tento rouskový pyl nejlépe smícháme s medem v poměru 1 díl pylu na 2 díly medu.

Léčení květním pylem

I zde platí opatrnost před užíváním velkého množství pylu. Nepřiměřené množství může způsobit vitamínovou nerovnováhu a proto je důležitá přestávka v terapeutické kůře. Nejjednodušší je smíchat pyl s medem v poměru 1 : 1 a užívat 1 čajovou lžičku 3 x denně po dobu 14 dní v době nemoci jako podporu k rychlejšímu vyléčení. V době prevence stačí 1 lžička po dobu 14 dní s přestávkou na 3 měsíce a můžeme cyklus opakovat. Užívání pylu je vhodné jak pro nemocné, tak pro zdravé. Tento produkt je značně koncentrovaný a proto ho užíváme v cyklech jenom několikrát za rok.

 

Při léčbě pylem velmi rychle narůstá množství hemoglobinu v krvi a dochází k výraznému zlepšení celkového stavu při nemoci. Proto se pyl užívá jako lék a také běžně se používá jako doplněk výživy.

Dobře účinkuje při onemocnění prostaty (při zjištěné rakovině prostaty nepoužívat), uklidňuje klimakterické potíže, léčí neurasténii, léčí oslabení děti a pomáhá při jejich onemocnění, obnovuje fyzické síly, pomáhá při onemocnění střevního traktu, působí blahodárně na růst, jako antibiotikum, stimuluje myšlenkovou činnost, zlepšuje celkový stav organizmu, zlepšuje chuť k jídlu a k sexu, zlepšuje psychický stav organizmu, je velice vhodný pro překonání anorexie, ale opět jenom v dávkách jak je uvedeno. Je vhodný zvláště na jaře pro starší osoby.

Užívaný pyl by měl být bezpodmínečně čerství max. do jednoho roku, po dvou letech se stává z léčebného hlediska bezcenných. Uskladňujeme v ledničce, ne v mrazáku. Dětem se dávkuje pyl s medem v polovičních dávkách jako pro dospělé. Největšího účinku dosáhneme při užívání 15 minut před jídlem nejlépe ráno nebo před dopolední svačinou. Na noc nebo pozdě večer pyl neužívejte.

 

 

 

Napsat komentář