EFT

Emotional Freedom Techniques – Svoboda emocí


Je to léčitelská metoda, která využívá obnovu energetického systému lidského těla. Tím dojde ke zlepšení fyzických i psychických potíží, případně k jejich odstranění a vyléčení.


Je historicky doloženo, že Číňané již před 5000 lety věděli o energetických drahách v lidském těle, kterým říkáme meridiány, v kterých proudí energie, pojmenovali ji „čchi“ Meridiány si můžeme laicky představit, jako žíly pro tuto energii, které nejsou vidět. Především naší psychikou je jejich stav a průchodnost ovlivňována a zpravidla zapříčiní v řečištích meridiánů bloky, které se následně projeví ve formě fyzických a duševních změn.  A to jsou právě nemoci, které si nikdo z nás nepřeje.


Metodou EFT se snažíme uvolnit negativní energii z meridiánu a celý systém lidského těla uvést zpět do rovnováhy. Zároveň zvýšíme energetickou úroveň celého těla, uvolní se napětí v těle i na duchu, budeme se cítit vyrovnaně a klidně a nemoci se vytratí.


Touto metodou dosáhneme rychlého a trvalého zlepšení s tím, že na problémy různého charakteru se používá jedna a tatáž základní rutina „poklepávání“ na koncové body 14 meridiánů. Při vlastním provádění této metody nemusíme řešit, který z meridiánů je již průchozí, a který ještě ne. Prostě poklepáváme po dobu stanoveného času na tělo na určitá místa. Můžeme léčit sami sebe nebo nemocného bez zvláštních znalostí o energii a bez energetických dispozic. Znalosti této metody můžeme načerpat z příslušné literatury, lépe z kurzu o EFT, kde nám lektor podá podrobné vysvětlení k danému problému.


Metodu se může naučit zkrátka každý, jedná se prostě jen o poklepávání určených bodů na těle a některé přípravné akce v naladění myšlenek při provádění EFT.


Ještě se zmíním o příkladech, které se touto metodou dají léčit. Jsou to různé fobie, traumatické vzpomínky, strach např. z letadel, mluvit na veřejnosti, z výtahů, ze zvířat, apod., bolesti v zádech, kloubech, migréna, strnulá šíje, atd., tělesné problémy, chronická únava, nespavost, lupénka, astma, záněty, vyrážka, zácpa, problémy se střevy, neostrost vidění, svalová ztuhlost, nadměrné pocení, nedostatečná koncentrace, artritida, třes, roztroušená skleróza, závislosti na kávě, čaji, sladkostech, kouření, alkoholu, lécích, problémy s váhou jako jsou anorexie, nadváha, alergie, deprese a zarmoucenost, smutek a žal, pocity viny, poruchy spánku, noční můry, negativní vzpomínky, nízké sebevědomí, vztek, zlepšení špičkových výkonů ve sportu, v povolání, v hudbě, blokády v učení, strach za zkoušek, tréma, dyslexie.


Principiálně platí, s EFT se můžeme pustit do jakékoliv nemoci a nemusíme provádět žádná přípravná cvičení či meditace. Můžeme začít okamžitě.


Závěrem zde musím ještě upozornit, že tato léčitelská metoda, jakož i žádná jiná není všelék a nevyřeší každý problém každému. Ten kdo ovládne umění této metody, může dosáhnout až 80 % úspěšnosti. Tato metoda je velmi mladá a proto zkoumání různých variací může přinést ještě další vynikající výsledky.

4 komentáře u EFT

 1. zi.ja napsal:

  Paní Marie, názor na odvykací kůru máte správny, protože kamarád je v takovém stádiu, že to sám asi nedokáže a použití EFT, to vidíte sama jestli dochází ke zlepšení, nebo ne.
  Na cirhózu jater je dobré použít ostropestřec mariánský a játra vyčistit. Čaj se připraví: Jedna lžička semen ostropestře na jeden šálek se povaří deset minut, scedíme a pijeme 3 x denně po dobu 3 týdnů a potom uděláme čtrnáct dní přestávku a cyklus ještě jednou opakujeme. Kamarád potřebuje motiv a komunikaci. S pozdravem Honza

 2. Marie napsal:

  Dbrý den,chtěla bych poradit. Mám kamaráda který má velké problémy s alkoholem,dokonce skončil v nemocnici-cirhóza jater. On ale pije stále,hlavně večer.Nedávno našel na internetu metodu EFT a chodí na ní. On už ale má i deprese,nechce zajít k psychiatrovi a já na něm vidím jak se jeho povaha mění.
  Myslíte že tato metoda je vhodná a hlavně jestli mu pomůže. Muj názor je,že potřebuje jít na odvykací kůru. Děkuji Marie

 3. zi.ja napsal:

  Je na to knížka: EFT – svoboda emocí, Ranona B. Wagner, kde je vše podrobně popsáno. S pozdravem Honza

 4. Emílie napsal:

  Prosím, je nějaká knížka, která metodu EFT podrobněji popisuje. Nebo, kde se konají nějaké přednášky nebo kurzy na toto téma. Děkuji předem za informace. Juhová M.L.

Napsat komentář