Zvěrokruh z pohledu živlů

Živel Oheň – Beran, Lev, Střelec

Narození v těchto znameních jsou intuitivní typy, expanzivní, povahy cholerik, mužský, jang, pozitivní.  Lidé s převahou Ohně se vyznačují temperamentem, spontánností, myslí si, že jsou středem všeho a mají pozitivní přístup k životu. Oplývají představivostí a rozhodností, vyhýbají se každodenním požadavkům, které jsou součástí běžného života. Tato znamení trpí náhlými nemocemi, vysokými horečkami a nenadálými potížemi, které nečekaně vypuknou v částech těla, které jsou ovládány slunečním znamením s elementem Ohně. Zotavení z nemocí probíhá obyčejně velmi rychle, jak nemoc rychle vznikla, tak rychle odejde. Chronické a dlouhodobé nemoci jsou u těchto znamení velmi řídkým jevem.

 

Živel Vzduch – Blíženci, Váhy, Vodnář

Jsou to myslící typy, svazující, povahy sangvinik, jang, pozitivní. Lidé s převahou vzdušného znamení jsou komunikativní, aktivní, zvídaví, přizpůsobiví a neposední. Vyznačují se skvělým intelektem, všestranností a mají mnoho zájmů. Snadno se nadchnou, ale někdy nevydrží do konce, co započnou. Mají potíže s vyjadřováním svých citů. Mají sklony trpět mentálním stresem a psychickou rozrušeností, která může přejít až k nervovému hroucení. Také trpí poruchami dechu a mívají poruchy krevního oběhu. Schopnosti, které vedou k zotavení, jsou nevyzpytatelné.

 

Živel Voda – Rak, Štír, Ryby

Je to citový typ, vnímající, povahy flegmatik, jin, negativní. Kde je zvýrazněn element Voda, je kladen velký důraz na osobní vztahy. Tito lidé vnímají svět podle svého pohledu, nikoliv objektivně a reagují na různé podměty podle svého momentálního rozpoložení. Proto se o těchto lidech říká, že jsou nepředvídatelní. Ale jsou také soucitní a instinktivně rozumí potřebám druhých. Vodní znamení jsou náchylná k nemocem, které se obtížněji diagnostikují a mají sklony se vést donekonečna. Schopnost k zotavení mají pod vlastní kontrolou, ať si to uvědomují nebo ne. Trpívají těžkou melancholií.

 

Živel Země – Býk, Panna, Kozoroh

Je to vnímavý typ, soustřeďující, povaha melancholik, jin, negativní. Člověk narozený v tomto znamení „zůstává stát na zemi“, je realistický, konzervativní, spolehlivý. Je zaměřen na materiální svět a své bezpečí. Ke svému životu potřebuje jistoty, finanční zajištění a společenské postavení. Dokáže si poradit s praktickými záležitostmi. Svou představivost a intuici obvykle potlačuje. Nevěří ničemu, co si nemůže osahat. U těchto znamení je fyzická nemoc hlouběji zakořeněna a mnohdy trvá i několik let než se projeví. Častěji se z těchto důvodů, u těchto znamení, objevují chronické nemoci. Schopnosti na zotavení jsou velmi silné, ale často pomalé. Trpí citovou nevyrovnaností až depresemi.

 

 

 

Napsat komentář